Co udělat nejprve?

 • Pokud se jedná o Vaše první morčátka nebo potkánky, nastudujte si dostatek informací:

 1. Před pořízením potkánků doporučuji stáhnout tutu publikaci: Potkaní příručka.pdf.

 2. V případě morčátek navštivte stránky www.kralici.cz/morcata, kde najdete obsáhlé články o krmení, bydlení, hygieně i zdraví.

 3. Důležité! Morčátka ani potkánky nikdy nedáváme do samotky. Odchovanci od nás vždy odcházejí rovnou po dvou (samozřejmě stejného pohlaví), do společnosti mimča z jiné CHS nebo do společnosti "starousedlíka" čekajícícho doma.

 

Jak postupovat při rezervaci?

 • Pokud o zvířátko ještě nebyl projeven zájem, je u něj informace "volný/volná". V takovém případě mi můžete napsat zprávu na  email  nebo facebookový profil, ve které uvedete jméno mláděte, pár vět o jeho budoucím životě u Vás (ubytování, zda má být na mazlíka či na chov atp.) a případně Vaše předchozí zkušenosti s chovem. Mláďě je možné zarezervovat i telefonicky, ale preferuji spíše písemnou domluvu.

 • Díky několika negativním zkušenostem se zájemci jsem nucena vybírat při zamluvení zálohu 50% z celkové ceny. Částku pošlete na č. ú. 2250497143/0800, do zprávy pro příjemce uveďte jméno zvířete. Záloha je při zrušení rezervace z Vaší strany nevratná, při zrušení z mé strany (úhyn, objevení vad, ponechání zvířete do chovu aj.) ji samozřejmě vracím. Než zálohu zaplatíte, máte na zvířáko "předběžnou rezervaci" a přijímám další zájemce. Částku je nutné zaplatit do 5 pracovních dní. Pokud v této době na mé zprávy nereagujete déle jak 3 dny, je zvířátko uvolněno dalšímu zájemci.

 • Po zaplacení zálohy dostáváte závaznou "rezervaci". V této chíli od Vás ještě potřebuji vědět Vaše celé jméno, adresu a telefonní číslo pro zápis do PP/VP. A můžeme se domluvit na předání...

 

Kdy a kde si mohu zvířátko vyzvednout?

 • Mláďátka mohou odejít do nového domova nejdříve ve věku 5 týdnů a při odpovídající váze

 • Odběr je možný v Mladé Boleslavi, za malý příplatek na cestu i v Praze a Liberci. Pomocí přepravních služeb (např. Bezděkovi) zasílám jen opravdu výjimečně a především lidem, které již znám.

 

A co potom?

 • Majitele mých odchovanců prosím, aby alespoň jednou za půl roku napsali, jak se zvířátko má. Zpráva s přiloženou fotografií potěší dvojnásob :-)

 • Pokud se z jakýchkoliv důvodů již nebudete moci o zvířátko starat nebo ho předáváte dál, prosím o informace a případně kontakt na nového majitele.

 

Podmínky jsem si přečetl/a a chci pokračovat na aktutální nabídku morčat v sekci

Odchované vrhy.

 

Podmínky jsem si přečetl/a a chci pokračovat na aktutální nabídku potkanů v sekci

Odchované vrhy.